Zespół Szkół nr 3 w Częstochowie
   Gromada ZuchowaDrużyna HarcerskaPrzedszkole Fanpage Klasy III bSzkolna gazetka LOOKNIJFanpage Szkolnego Koła WolontariatuLuty 23 2017 12:52:33  
 Biuletyn Informacji Publicznej
 Nawigacja
Strona Główna
Historia szkoły
Grono pedagogiczne
Kontakt
Szukaj
Kontakt
Gromada Zuchowa
Drużyna Harcerska
Przedszkole
Fanpage Klasy III b
Szkolna gazetka LOOKNIJ
Fanpage Szkolnego Koła Wolontariatu
 Nasza Dzielnica
- Historia dzielnicy Mirów
- Położenie Mirowa
- Legendy
- Grodzisko w Mirowie?
- Mapa Mirowa
- Mapa Częstochowy
 Dzielnica Mirów

www.mirow.czest.pl
 Rok 2016
 Ważne informacje
- Kalendarium
- Pedagog szkolny
- Logopeda szkolny
- Grono Pedagogiczne
- Samorząd Uczniowski
- Biblioteka
- SKKT "Wędrowniczek"

- Przedszkole

DYŻURY WAKACYJNE PRZEDSZKOLI
- Informacja dla rodziców
- Harmonogram dyżurów
- wniosek o przyjęcie na dyżur wakacyjny

- Gromada Zuchowa "Mirowskie Chochliki"

- Drużyna Harcerska "Mirowskie Sokoły"

 Zestaw podręczników

Szkolny Zestaw Podręczników na rok 2016/2017


-klasa I SP
-klasa II SP
-klasa III SP
-klasa IV SP
-klasa V SP
-klasa VI SP
-klasa I Gimn
-klasa II Gimn
-klasa III Gimn


 Dokumenty Zespołu Szkół nr 3

- Statut Szkoły
- Szkolny Program Wychowawczy-SP
- Szkolny Program Wychowawczy-G
- Szkolny Program Profilaktyki-SP
- Szkolny Program Profilaktyki-G
 Moje dziecko w przedszkolu i szkole.
- Moje dziecko w przedszkolu i szkole. Poradnik dla rodziców uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi
- Moje dziecko w przedszkolu i szkole Spotkanie informacyjne
- Scenariusz spotkania z rodzicami
- Wspieranie dziecka ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi razem - rodzice i szkoła
 Witamy
Witaj na stronie internetowej Zespołu Szkół nr 3 w Częstochowie- Szkoła Podstawowa nr 27 i Gimnazjum nr 24
  Spotkanie z fotografem

Jak co roku na zajęciach technicznych w kl. III gimnazjum gościliśmy panią Ewę Sajko-Kudlik, która jest fotografem. Podczas zajęć wyjaśniała uczniom, co jest konieczne i na co zwrócić uwagę, aby wykonać dobre zdjęcia. Udzielała porad technicznych związanych z obsługą aparatu fotograficznego. Na koniec zajęć uczniowie mogli pozować do zdjęć. Dziękujemy Pani Ewie, że zechciała poświęcić swój czas i podzielić się z nami swoimi doświadczeniami.

Katarzyna Łagodzińska

  FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT!

Jak co roku uczniowie naszej szkoły klas IV-VI szkoły podstawowej oraz klas I-III gimnazjum biorą udział w koncertach szkolnych dla starszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów.

Główną rolę podczas koncertów FEEL HARMONY – POCZUJ KLIMAT! w roku szkolnym 2016/2017 sprawować będzie MUZYKA. Nie zabraknie jednak odniesień do innych sztuk, zwłaszcza wizualnych, gdy wymagać tego będzie poruszana w danym spotkaniu tematyka.
Katarzyna Łagodzińska

  Na Świąteczną Nutę

Dnia 12 stycznia 2017r. Lena Misiak, uczennica klasy IV oraz Żaklina Mrówka, uczennica klasy V, wzięły udział w IV Powiatowym Konkursie Kolęd Pastorałek i Piosenek Świątecznych "Na Świąteczną Nutę" pod patronatem Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli "WOM" w Częstochowie.
Organizatorami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 46 w Częstochowie oraz Proboszcz Parafii p.w.św.Jana Sarkandra KM w Częstochowie.
Dziewczyna otrzymały Wyróżnienia.Gratulujemy!
Opiekun Katarzyna Łagodzińska

  Dbamy o damy

„Dbamy o damy” – pod takim hasłem w naszej szkole odbył się cykl zajęć z aerobiku adresowany do rodziców naszych uczniów. W każdą grudniową środę chętne Panie miały możliwość wzięcia udziału w nieodpłatnych zajęciach ruchowych przy muzyce prowadzonych przez nauczyciela ZS3 Olgę Bednarczyk. Wzmacniając mięśnie, wytrzymałość, ćwicząc koordynację ruchową, a przy tym dobrze się bawiąc, uczestniczki zajęć potwierdziły, że warto dbać o kondycję, sylwetkę a przede wszystkim zdrowie stosując formę aktywności ruchowej jaką jest ruch przy muzyce.

Serdecznie dziękujemy Paniom za obecność i wytrwałość!


Olga Bednarczyk

  Przedstawienie Jasełkowe

Święta Bożego Narodzenia to czas bardzo rodzinny i radosny, dlatego w naszej szkole z tej okazji cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami i pracownikami administracji uczestniczyła w dniu 22 grudnia 2016r. w przygotowanym na tę uroczystość przedstawieniu zwanym popularnie „Jasełkami”. Obecni byli również: Ks. Proboszcz Andrzej Nieznański i absolwenci naszej szkoły.

W nastrój świąteczny wprowadzili wszystkich uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum, przygotowani przez p. Joannę Kaletę, którzy odegrali sceny mówiące o rozmowach Aniołów z pasterzami, króla Heroda z diabłem i powitanie Jezusa w stajence betlejemskiej przez pasterzy i mędrców. Sceny Jasełek przeplatane były kolędami w wykonaniu szkolnego chóru pod kierunkiem p. Katarzyny Łagodzińskiej.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Szeląg składając wszystkim zgromadzonym życzenia świąteczne.

Ta sama uroczystość odbyła się również w kościele parafialnym p.w. Niepokalanego Serca NMP w Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2017r.

Młodsi i starsi parafianie, mogli wczuć się w klimat Narodzenia Pańskiego oglądając młodych aktorów przedstawiających sceny Jasełek.


Joanna Kaleta

   "Szkolne izby pamięci i tradycji narodowej"

Nasza szkoła otrzymała II miejsce w V Powiatowym Konkursie "Szkolne izby pamięci i tradycji narodowej" w kategorii "Budujemy szkolne izby pamięci narodowej". Patronat nad tym konkursem objął Prezydent Miasta Częstochowy- Krzysztof Matyjaszczyk.

Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: Budujemy szkolne izby pamięci narodowej i Historia w przedmiotach zaklęta.

W pierwszej kategorii komisja konkursowa oceniała izby lub miejsca pamięci poświęcone patronowi szkoły, historii regionu i kraju. W tworzenie tych szczególnych miejsc włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice – cała społeczność szkolna.

Zadaniem uczniów biorących udział drugiej kategorii było odtworzenie historii wybranego eksponatu historycznego znajdującego się w zbiorach istniejącej już szkolnej izby pamięci. Uczniowie pracując metodą projektu prowadzili prace badawcze przeprowadzając wywiady ze świadkami historii, specjalistami w danej dziedzinie, kontaktując się z muzeami, archiwami i innymi instytucjami publicznymi. Zwieńczeniem pracy zespołów badawczych było wykonanie plakatu poświęconego wybranemu eksponatowi i przygotowanie ustnej prezentacji o przebiegu prac grupy badawczej.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 16 grudnia 2016 r.

Zdjęcia i treść- źródło: www.sod.ids.czest.pl

  I Powiatowy Festiwal Duetów Tanecznych

W dniu 16 grudnia 2016r. uczennice klasy II gimnazjum oraz IIa szkoły podstawowej wzięły udział w I Powiatowym Mikołajkowym Festiwalu Duetów Tanecznych w Blachowni. Celem turnieju oprócz popularyzacji tańca była również wymiana pomysłów i doświadczeń w zakresie różnych technik tańca, konfrontacja dokonań twórczych oraz integracja środowiska tanecznego.

Pod opieką pani Olgi Bednarczyk dziewczęta z naszej szkoły zaprezentowały układy taneczne cheerleaders i zajęły miejsca na podium:

Martyna Susek i Natalia Kaniowska w kategorii klas gimnazjalnych zajęły I miejsce
Irmina Foltyńska i Olga Stobiecka w kategorii klas I–III SP zajęły II miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Olga Bednarczyk

  „Zdobywamy Puchar Królewny Ortografki"
XIV Regionalny Konkurs Ortograficzny „Zdobywamy Puchar Królewny Ortografki" rozstrzygnięty

Polska ortografia spędza sen z powiek niejednemu dorosłemu, a cóż dopiero uczniowi. Zawiłe zasady, liczne wyjątki sprawiają, że uczniom na dźwięk słowa „dyktando” cierpnie skóra. Mimo to znalazło się 32 śmiałków z Częstochowy i okolicznych gmin, którzy postanowili sprawdzić swoje umiejętności pisania.

15 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Społecznych nr 1 w Częstochowie odbył się już XIV Regionalny Konkurs Ortograficzny „Zdobywamy Puchar Królewny Ortografki” pod honorowym patronatem częstochowskiego Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach.

W pierwszej części konkursu uczniowie zmagali się z zadaniami ortograficznymi, w drugiej części z dyktandem.

Tekst dyktanda nie należał do łatwych! Wśród osób, które wykazały się najskuteczniejszą intuicją i wiedzą ortograficzną znalazł się również uczeń klasy V naszej szkoły– Miłosz Przybył, który w kategorii klas IV-VI zdobył III miejsce.

Miłoszowi bardzo serdecznie GRATULUJEMY!!!

Jadwiga Janikowska

  Warsztaty z nowoczesnych technik obróbki skrawaniem

Dnia 14 grudnia, w ramach programu "Szkół Partnerskich", uczniowie klasy II Gimnazjum uczestniczyli w warsztatach z nowoczesnych technik obróbki skrawaniem zorganizowanych przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej.

Gimnazjaliści mogli zapoznać się z nowoczesnymi technikami obróbki skrawaniem. Prowadzący warsztaty omówili i zaprezentowali obróbkę frezowania CNC, toczenia CNC oraz proces grawerowania na ploterze.
Opiekunami grupy były Panie: Agnieszka D.-Działyńska i Sylwia Ułamek.

  II Edycja Dyktanda w Języku Angielskim

Dnia 12 grudnia 2016r. odbyła się w naszym gimnazjum II Edycja Dyktanda w Języku Angielskim. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości zasad ortografii i interpunkcji w języku angielskim.

Mistrzem ortografii z języka angielskiego w Gimnazjum nr 24 został: Paweł Bronkiewicz – kl. III
II mDominika Stanior - kl. III
III m Emilia Szkurłat - kl. I, Oliwia Chlebowska- kl. II
wyróżnienieJakub Stańczyk – kl. II, Patryk Cpałka – kl. I

Uczniowie zmagali się z tekstem pt. ’Cycling in the UK’.

Justyna Deryng

  Ogólnopolski Konkurs „Moje miasto i mój region za 100 lat"

Patryk Cpałka, uczeń klasy I gimnazjum, zdobył Wyróżnienie w IV Ogólnopolskim Konkursie „Moje miasto i mój region za 100 lat" w kategorii informatycznej organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W tegorocznej, czwartej edycji konkursu wystartowało 4 200 uczniów z placówek oświatowych całej Polski. Uczestnicy konkursu nadsyłali prace w czterech kategoriach: plastycznej, literackiej, informatycznej oraz fotograficznej.

Celem konkursu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży poczucia tożsamości oraz lokalnego patriotyzmu. Pomysłodawcom tej inicjatywy zależało, by przygotowanie dzieci i młodzieży biorących udział w konkursie zostało poprzedzone poznaniem lub przypomnieniem historii miasta, z którego pochodzą, jak również najważniejszych miejsc w mieście i regionie, będących chlubą „małych ojczyzn”.

Poziom wszystkich prac był bardzo wysoki. Uczestnicy wykazali się ogromną wyobraźnią, spostrzegawczością i kreatywnością. Każda z prac była przemyślana i staranna.

Wszystkie nadesłane prace oceniało dwudziestoosobowe Jury składające się ze specjalistów: nauczycieli przedszkoli, plastyków, polonistów, fotografów, informatyków, grafików i architektów.

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się 9 grudnia 2016r.

Gratulujemy!

Agnieszka Dziarmaga-Działyńska

Strona 1 z 26 1 2 3 4 > >>
 Szkoła Partnerska
Szkoła współpracuje z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Informatyki Politechniki Częstochowskiej w ramach programu „Szkół Partnerskich”.

- warsztaty z robotyki na PCz
- zajęcia z programowania
- drukarki 3D-warsztaty na PCz
- warsztaty z nowoczesnych technik obróbki skrawaniem

Szkoła współpracuje również z Wydziałem Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów Politechniki Częstochowskiej

 Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie
 Projekty współfinansowane przez Unię Europejską z EFS
 Pracownia komputerowa

Pracownia komputerowa
 Kampania społeczna Rzecznika Praw Dziecka „REAGUJ. MASZ PRAWO”

- Informacja prasowa
- Spoty telewizyjne kampanii
- Spot radiowy kampanii
 Mamo, Tato wstań z fotela!

- Zaproszenie
- Regulamin treningów
 Kto ma dziś imieniny ...
 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Powered by v6.01.6 © 2003-2005
Fenix by: 353398 Unikalnych wizyt

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie